DRZWI MEDYCZNE

 Pod tym ogólnym terminem mieści się cała gama drzwi mających zastosowanie w szpitalach: jako

  • drzwi do sal chorych
  • drzwi do przejść korytarzowych
  • drzwi do sal operacyjnych
  • drzwi do laboratoriów
  • drzwi do gabinetów zabiegowych
  • drzwi do łazienek
  • drzwi do WC

Różne określenia: drzwi medyczne, drzwi higieniczne, drzwi sanitarne. A pod nimi wszystkimi oferujemy cały wachlarz technologicznych rozwiązań mających na celu spełnienie wymagań branży.

1. Przeszklenia, w tym bulaje rożnej wielkości pozwalające na nadzór wnętrza pomieszczenia bez wchodzenia do niego. Ma to ogromne znaczenie w placówkach słuzby zdrowia: drzwi do sal chorych, drzwi do pmieszczeń hydroterapii, drzwi basenów, pokojów rehabilitacji, produkcji i przygotowywania leków.

bulaj 11 bulaj 22 bulaj 33 bulaj 44


2. Systemy kontroli dostępu. W wielu placówkach wręcz niezbędny element wyposażenia pomieszczeń. Drzwi z kontrolą dostępu to bezpieczeństwo chorych, bezpieczeństwo często niezwykle drogiego sprzętu medycznego (tomografy, sale operacyjne, zaawansowany sprzęt diagnostyczny i rehalilitacyjny). Kontrolowany dotęp do pomieszczeń.

 kontrola dostepu 1 kontrola dostepu drzwi 3 kontrola dostepu 2 kontrola dostepu drzwi 4


3. Atestowane powierzchnie drzwi. Łatwe utrzymanie czystości, odporność na wiele typów zabrudzeń. Często stosujemy drzwi bezprzylgowe, które licując się z ościeżnicą nie powodują tak jak drzwi z felcem (przylgowe) gromadzenia się kurzu na górnej krawędzi drzwi. Dodatkowo krawędź drzwi może zostać wykończona tworzywem ABS odpornym na uderzenia i łatwym w utrzymaniu czystości

drzwi bezprzylgowe kolory oklein drzwi okleiny drzwi drzwi okleinowane


4. Wszystkie drzwi do zastosowań medycznych mogą wystepować w wersji dżwiękoszczelnej, ognioodpornej i wodoodpornej. Ostatnia cecha ma szczególne znaczenie w przypadku gdy drzwi funkcjonują w środowisku o podwyższonej wilgotności (baseny, gabinety hydroterapii, łazienki)

(baseny, gabinety hydroterapii, łazienki).

drzwi dla niepelnosprawnych drzwi wc drzwi do lazienki drzwi hydroterapia

Wszystkie wymienine powyżej typy drzwi mają zastosowanie nie tylko w szpitalach. Także w prywatnych klinikach, placówkach NFOZ, gabinetach odnowy biologicznej, SPA, salonach urody, laboratoriach, aptekach, gabinetach stomatologicznych i wielu innych miejscach, gdzie wymagana jest łatwość utrzymania czystości, trwałość i funkcjonalność drzwi.


5. Drzwi RTG. Specjalistyczne drzwi ochronne mające zastosowanie w szpitalach, przychodniach, pracowniach rtg, laboratoriach w tym w instytutach naukowo-badawczych. Stosowane są także w pracowniach badań mammograficznych, pomiesczeniach dla tomografów i gabinetach stomatologicznych. Zamawiając drzwi RTG należy uwzględnić fakt, że ościeżnica w której będą osadzone też musi posiadać właściwości antyradiacyjne. Zapraszamy do działu ościeżnice stalowe.

 mammografia drzwi drzwi rtg tomograf drzwi drzwi gabinet stomatologiczny

 

atest higieniczny na drzwi szpitalne

Ważne informacje dla inwestorów! Przystępując do przetargów na dostawę drzwi do szpitali, przychodni, pracowni mammografii, pracowni RTG i rezonansu magnetycznego, sal operacyjnych, zakładów produkcji farmaceutyków, należy sprawdzić czy producent posiada odpowiednie atesty i certyfikaty na proponowane przez siebie drzwi i ościeżnice. Bardzo często jest to warunek konieczny, aby dostarczony produkt został odebrany przez nadzór budowlany. Należy poznać warunki techniczne wykonania i odbioru robót budowlano-montażowych. Nasza firma dysponuje ciągle uaktualnianym ogromnym pakietem atestów, aprobat i certyfikatów na nasze drzwi i ościeżnice.

Powrót do góry strony