OŚCIEŻNICE  

oscieznice bkt system

W działach: OŚCIEŻNICE STALOWE, OŚCIEŻNICE DREWNIANE i MDF, OŚCIEŻNICE SKŁADANE i NAŚWIETLA znajdziecie Państwo ościeżnice, które sprostają oczekiwaniom w każdej sytuacji budowlanej i remontowej. Nasze ościeżnice mogą być stosowane do murów w adoptowanych budynkach (np. lofty) gdzie w jednym budynku występują różne grubości ścian i wymiary otworów w których mają się znaleźć drzwi. Znakomitym rozwiązaniem będą ościeżnice stalowe, ocynkowane typu SK-WUD i ST-WUD. Są to ościeżnice obejmujące mur, składane bez widocznego efektu łączenia. Zastosowanie jednego typu ościeżnicy w takim budynku o tak różnorodnych warunkach zabudowy wprowadza architektoniczny ład. Ościeżnice mogą być malowane na dowolne kolory systemu RAL i systemu NCS. W przypadku jeszcze grubszych murów, które mają zostać zabudowane ościeżnicą polecamy ościeżnicę metalową UD+K.

stalowe ościeżnice ocynkowane 

Puszka pod zawias M10x1 (widok wewnątrz ościeżnicy) Tuleja montażowa do kołków rozp. (widok wewnątrz ościeżnicy) Blacha montażowa do kołków w ościeżnicy Puszka V 8600 do zawiasów

Także system zabudowy z płyt gipsowo-kartonowych doskonale rozwiązuje użycie ościeżnicy stalowej UD-LBW i ościeżnicy WUD-LBW. W naszej podstawowej ofercie znajdziecie Państwo ościeżnice do montażu dwojga drzwi na jednej ościeżnicy (UD-UD) czy też ościeżnicę typu  SCH, która ma zastosowanie przy drzwiach przesuwnych. Występuje tak jak większość naszych ościeżnic w różnych wariantach (np. narożna, obejmująca, do G-K). Zaś ościeżnica P- obejmująca mur (lub narożna) stosowana jest do drzwi wahadłowych (kelnerskich). Gdy znudzicie się Państwo klasycznym, prostym kształtem jaki ma większość ościeżnic na świecie proponujemy odświeżające spojrzenie: ościeżnice o zaokrąglonych krawędziach: RUD i WUD-R8-R8-R8. A także nowość w naszej ofercie: ościeżnica UD-PD, która technicznie ma identyczne zastosowanie jak ościeżnica UD (narożna i obejmująca do małych obróbek tynkarskich/malarskich). Jej zaletą jest przetłoczenie, które można wypełnić wkładem dekoracyjnym o dowolnym motywie dostępnym w gamie oklein, które użyliśmy np w drzwiach na niej osadzonych. Większość naszych ościeżnic jesteśmy w stanie na specjalne zamówienie wykonać z blachy kwasoodpornej, nierdzewnej (INOX).

Zapraszamy do zakładki GALERIA na naszej stronie gdzie można obejrzeć dziesiątki fotografii, które powstały w realnej, prawdziwej rzeczywistości codziennego funkcjonowania naszych drzwi i ościeżnic w kraju i Europie. Nasze drzwi i ościeżnice powstają zgodnie z wdrożonym już kilkanaście lat temu systemem zarządzania jakością PN-EN ISO 9001:2009.

Przy zamawianiu ościeżnic prosimy o skorzystanie z naszych porad. Poniższa tabelka zawiera przykładowy sposób składania zamówienia na ościeżnice.

zamówienia na ościeżnice


 

W celu uniknięcia pomyłek poniżej rysunek jak w najprostszy sposób odróżnienia ościeżnic i drzwi "prawych" i "lewych"

Jak odróżnić kierunek otwierania drzwi

Ościeżnica lewa to taka, której zawiasy (patrząc od strony z której są zamontowane są drzwi) znajdują się z lewej strony. Ościeżnica prawa to taka, której zawiasy (patrząc od strony z której są zamontowane drzwi) znajdują się z prawej strony.

Powrót do góry strony