OŚCIEŻNICE STALOWE

Ofertę naszych ościeżnic stalowych kierujemy do szerokiego kręgu odbiorców, łącznie z producentami drzwi. Ościeżnice produkowane są z blachy stalowej głębokotłocznej o grubości 1,5mm ocynkowanej elektrolitycznie. Gniazda zawiasów i zamka posiadają osłony zgrzewane z ościeżnicą aby zabezpieczyć ją przed zanieczyszczeniami w trakcie osadzania w murze. Każda ościeżnica posiada uszczelkę gumową wciskaną w zagłębienie profilu. Uszczelki dostępne są w kilku kolorach. W zależności od potrzeb oferujemy szereg rozwiązań (np. wykonujemy ościeżnice również do drzwi bezfelcowych).

W naszych ościeżnicach metalowych zapewniamy:

uszczelka gumowa w  ościeżnicy

 

  • Skosy łączone spawem ciągłym
  • Specjalne wsporniki do montażu w ścianach G-K
  • Oryginalny, sztywny profil dostosowany do grubości ścian
  • wsporniki do montażu w ścianach G-K
  • Kotwy montażowe
  • Elastyczny profil tłumiący i uszczelniający
  • Szyny dystansowe – przykręcane lub spawane
  • Regulator zapadki zamka
  • Uszczelnienie idealnie dopasowanymi uszczelkami gumowymi

  

o1 o2 o3o8 o7 o12

o10 o4 o5 o13 o11 o6

Ościeżnica UD

Mokry montaż.

ościeżnica-stalowa-ud-bkt-system

Ościeżnica stalowa UD ma zastosowanie jako ościeżnica narożna i obejmująca do małych obróbek tynkarskich/malarskich. Ościeżnica ocynkowana (możemy ją wykonać ze stali kwasoodpornej).

Ościeżnica UD-LBW

Montaż w trakcie budowania ścian G-K

oscieżnica stalowa UD LBW bkt system

Ościeżnica stalowa UD-LBW ma zastosowanie jako ościeżnica obejmująca do G-K montowana przed końcowym zakryciem ściany płytami G-K. Ościeżnica ocynkowana (możemy ją wykonać ze stali kwasoodpornej).

Ościeżnica WUD

 

ocieżnica stalowa WUD bkt system

Ościeżnica WUD ma zastosowanie w przejściach korytarzowych i murach o szerokich węgarkach. Ościeżnica ocynkowana (możemy ją wykonać ze stali kwasoodpornej).

Ościeżnica stalowa WUD-LBW

 

ościeżnica-stalowa-LBW-WUD-bkt-system

WUD-LBW jest ościeżnicą obejmującą do G-K montowaną przed końcowym zakryciem ściany płytami G-K. Ościeżnica ocynkowana, możliwa do wykonania ze stali szlachetnej, typu INOX.

 

Powrót do góry strony

Ościeżnica stalowa RUD

 

ościeżnica-o-zaokrąglonych-krawędziach-RUD

Ościeżnica RUD znajduje swoje zastosowanie we wnętrzach „designerskich”. Opaska w części przeciwnej do drzwiowej jest półokrągła.
Występuje również w wariancie do ścian G-K. Ościeżnica ocynkowana (świetnie wyglda wykonana ze stali kwasoodpornej).

Ościeżnica stalowa składana ST-WUD

 

ościeżnica-składana-ST-WUD-bkt-system

ST-WUD jest ościeżnicą składaną, obejmującą daną grubość muru. Jej zaletą jest niewidoczne łączenie dwóch części ościeżnicy. Ościeżnica ocynkowana (możemy ją wykonać ze stali kwasoodpornej).

Ościeżnica stalowa WUD-R8-R8-R8

 

ościeżnica o zaokrąglonych krawędziach R8

WUD-R8-R8-R8 jest ościeżnicą zauważalną przez klientów ceniących sobie lekkość konstrukcji uzyskaną poprzez zaokrąglenie ostrych krawędzi. Posiada specyficznie wygięte opaski. Występuje również w wariancie do ścian G-K. Ościeżnica ocynkowana (możemy ją wykonać ze stali kwasoodpornej).

Ościeżnica stalowa składana SK-WUD

 

ościeżnica-stalowa-składana-ocynkowana-SKWUD

SK-WUD jest ościeżnicą składaną obejmującą daną grubość muru. Posiada dość dużą regulację na grubości muru. Ościeżnica ocynkowana (możemy ją wykonać ze stali kwasoodpornej).

Ościeżnica stalowa UD+K

 

ościeżnica-maskująca-obejmująca-UDK

Ościeżnica UD+K ma zastosowanie do obejmowania szerokich murów. Jest to ościeżnica UD łączona z dodatkowym profilem maskującym daną grubość muru. Ościeżnica ocynkowana (możemy ją wykonać ze stali kwasoodpornej).

 

Powrót do góry strony

Ościeżnica stalowa UD-UD

 

ościeżnica-stalowa-dwudrzwiowa-obejmująca-UDUD

UD-UD jest ościeżnicą obejmującą do obróbek malarsko-dekarskich. Stosowana jest w pomieszczeniach wymagających dwóch sztuk skrzydeł na jednej ościeżnicy. Ościeżnica ocynkowana (możemy ją wykonać ze stali kwasoodpornej).

Ościeżnica stalowa SCH

 

ocynkowana-ościeżnica do drzwi-przesuwnych-SCHościeżnica i drzwi przesuwne

Ościeżnica SCH ma zastosowanie przy drzwiach przesuwnych. Występuje w różnych wariantach (np. narożna, obejmująca, nadająca się do G-K). Ościeżnica ocynkowana. Możliwość wykonania w wersji ze stali typu INOX.

Jak widać na zdjęciu powyżej płat drzwi może być ... lustrem. Ościeżnica SCH do drzwi przesuwnych może być zamontowana klasycznie jak na zdjęciu ale także w swojej odmianie SCH2 może się chować w ścianie. Kolejną jej odmianą jest ościeżnica przeznaczona specjalnie do drzwi rentgenowskich o nazwie SCH Rtg. Po szczegółowe dane i dokumentację techniczną prosimy pisać na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..


Ościeżnica stalowa P

 

ościeżnica do drzwi wahadłowych P drzwi wahadłowe kelnerskie kowbojki

P-ościeżnica obejmująca mur (lub narożna). Stosowana do drzwi wahadłowych (kelnerskich). Ościeżnica ocynkowana (możemy ją wykonać ze stali kwasoodpornej). Mimo nazwy: drzwi kelnerskie jak widać na zdjęciu powyżej mogą to być drzwi np do .... WC. Drzwi bardzo ciekawe, posiadają nisko zamontowany pochwyt ułatwiający osobom na wózkach łatwe otwarcie drzwi. Drzwi wahadłowe pozwalają osobom niepełnosprawnym łatwo wjechaćwyjechać z pomieszczenia. Ostatnim ciekawym  elementem jest tzw. "kopacz". Płat blachy nierdzewnej wklejony w dolną część drzwi to znakomita osłona laminatu - a korzystający z WC nie muszą wchodząc i wychodząc dotykać klamek, pochwytów, wystarczy drzwi odepchnąć nogą, nie powodując ich ubrudzenia lub uszkodzenia. W przypadku drzwi kelnerskich zamiennymi nazwami są: drzwi kowbojskie (kowbojki) lub drzwi wahadłowe.

Ościeżnica stalowa UD-PD

 

ościeżnica ozdobnaOścieżnica ozdobna narożna

Stalowa ościeżnica UD-PD ma identyczne zastosowanie jak ościeżnica UD (narożna i obejmująca do małych obróbek tynkarskich/malarskich). Zaletą odmiany PD jest przetłoczenie, które można wypełnić wkładem dekoracyjnym o dowolnym motywie dostępnym w gamie oklein. Ościeżnica ocynkowana (możemy ją wykonać ze stali kwasoodpornej).