BKT System

DRZWI DŹWIĘKOSZCZELNE I AKUSTYCZNE

DRZWI AKUSTYCZNE 42 DB

Drzwi akustyczne SILENT to model występujący w naszej ofercie w aż trzech wariantach:

  • drzwi akustyczne 42 dB,
  • akustyczne 42 dB i przeciwpożarowe EI30,
  • akustyczne 42 dB i ogniowo-dymoszczelne EI30.

Drzwi akustyczne o dźwiękoszczelności na poziomie 42 dB to doskonałe rozwiązanie, które sprawdza się w hotelach, salach kinowych a także studiach nagraniowych. Tak dużą dźwiękoszczelność zapewnia specjalne wypełnienie drzwi akustycznych wykonane z płyt wiórowych z korkiem, które odpowiedzialne jest za wytłumianie dźwięków, a także uszczelka opadająca lub znajdująca się w progu. Dodatkowo cała konstrukcja pokrywana jest przez nas kompozytem HDF-Alu-HDF 2 x 6,5 mm. Obecność uszczelki wytłumiającej sprawia, że drzwi akustyczne 42dB zamawiane w wariancie ogniowo-dymoszczelnym spełniającym normy przeciwpożarowe EI30 muszą zostać wyposażone w samozamykacz. Rama drzwi dźwiękoszczelnych wewnętrznych wykonana jest natomiast z gatunków drewna pochodzących z egzotycznych drzew liściastych.

DRZWI DŹWIĘKOSZCZELNE 35-37 dB

Drzwi dźwiękoszczelne F[DB] są alternatywą dla akustycznych drzwi SILENT. Ich niższą cenę zapewnia wypełnienie stworzone z trzech pełnych poprzecznie prasowanych płyt wiórowych, bez zastosowania korka, natomiast dźwiękoszczelność na poziomie 35-37 dB zapewniają uszczelki opadające lub znajdujące się w progu drzwi. Drzwi F[DB] mogą być drzwiami płytowymi lub płycinowymi co oznacza, że w zależności od preferencji mogą zostać wykonane bez lub z przeszkleniem jednak te skutkuje obniżeniem parametrów akustycznych do 35 dB. Drzwi dźwiękoszczelne F[DB] doskonale nadają się do pomieszczeń biurowych oraz placówek oświaty (sprawdzą się jako drzwi wejściowe do sal szkolnych lub pokojów nauczycielskich). Znajdą również zastosowanie jako drzwi wejściowe do gabinetów dentystycznych oraz lekarskich.

DRZWI DŹWIĘKOSZCZELNE WEWNĘTRZNE

Drzwi dźwiękoszczelne wewnętrzne znajdują zastosowanie w wielu miejscach użytku publicznego, do których są przeznaczone jako drzwi techniczne, oraz mieszkaniach czy też domach osób prywatnych. Drzwi dźwiękoszczelne zapewniają skuteczną ochronę przed hałasem dzięki czemu sprawiają, że wydzielona z ich pomocą przestrzeń jest komfortowa i dostosowana do potrzeb ludzkiego organizmu. Drzwi dźwiękoszczelne wewnętrzne dostępne w ofercie BKT System posiadają dwie klasy wygłuszania: na poziomie 32 dB lub 42 dB w związku z czym możliwym jest dobranie modelu spełniającego wszystkie Twoje potrzeby. Pomagają w tym również okleiny HPL i CPL, którymi pokrywane są drzwi dźwiękoszczelne BKT – umożliwiają one wybór właściwie dowolnego koloru lub motywu, który ma pojawić się na drzwiach w celu dopasowania ich do wnętrza, w którym się znajdą.

drzwi wewnętrzne przeciwpożarowe

Drzwi Silent to drzwi dźwiękoszczelne (akustyczne) bardzo często wykorzystywane w hotelach, salach kinowych i studiach nagrań. Drzwi występują w trzech wariantach: akustyczne 42db, akustyczne i ogniowe 42db EI30, akustyczne i ogniowo dymoszczelne 42db, EI30. Drzwi o grubości 59 mm, z felcem, z możliwością skracania o 60 mm.

Wypełnienie stanowi specjalny wkład płyt wiórowych z korkiem. Rama skrzydła wykonana jest z gatunków drewna pochodzących z egzotycznych drzew liściastych. Cała konstrukcja pokryta jest kompozytem HDF-Alu-HDF 2 x 6,5 mm.

Skrzydło wykonywane jest standardowo do wymiaru 1150 x 2140 mm. W przypadku zamówień specjalnych, maksymalny wymiar skrzydła wynosi 1200 x 2539 mm dla ognioodpornych oraz 1197 x 2208 mm w przypadku drzwi ognio-dymoszczelnych.

76 kg bez okuć

Powierzchnia drzwi jest laminowana okleiną HPL lub CPL. Brzegi mogą być lakierowane, malowane na kolor powierzchni.

Standardowo wyposażone w zamek podklamkowy oraz 3-częściowe zawiasy, których powierzchnią jest nikiel. Ponadto, drzwi posiadają uszczelkę opadającą lub próg z uszczelką. W przypadku drzwi ognio-dymoszczelnych wymagany jest samozamykacz.

drzwi techniczne

Drzwi wewnętrzne, płytowe, płycinowe, przeznaczone do wszystkich pomieszczeń o dużym natężeniu ruchu. Drzwi o grubości 40 mm, z felcem lub bez felca, z możliwością skracania o 60 mm.

Wypełnienie stanowią 3 pełne poprzecznie prasowane płyty wiórowe. Rama skrzydła wykonana jest z gatunków drewna pochodzących z egzotycznych drzew liściastych. Cała konstrukcja pokryta jest płytą HDF 2 x 3 mm.

Skrzydło wykonywane jest standardowo do wymiaru 1150 x 2140 mm. W przypadku zamówień specjalnych, maksymalny wymiar skrzydła wynosi 1200 x 2400 mm.

54 kg bez okuć

Powierzchnia drzwi jest laminowana okleiną HPL lub CPL. Brzegi mogą być lakierowane, malowane na kolor powierzchni, lub wykończone folią PCV.

Standardowo wyposażone w zamek podklamkowy oraz 3-częściowe zawiasy, których powierzchnią jest nikiel. Ponadto, drzwi posiadają uszczelkę opadającą lub próg z uszczelką.

Rw = 37 dB dla drzwi pełnych
Rw = 35 dB dla częściowo przeszklonych

okleina

Wszystkie nasze drzwi laminowane są okleiną CPL lub HPL zgodnie z życzeniem.

Dźwiękoszczelne drzwi wewnętrzne - konstrukcja

Nie da się ukryć, że konstrukcja drzwi wpływa na poziom izolacyjności akustycznej. W warunkach domowych poziom hałasu jest znacznie mniejszy, niż w przypadku maszyn czy branży przemysłowej. Dźwiękoszczelne drzwi sprawdzają się również w placówkach zdrowia, zapewniając komfort i swobodę pacjentom. Właśnie dlatego tak ważne jest to, aby wybierać drzwi o dobrej, solidnej konstrukcji. Zapewnią one wyższą izolacyjność akustyczną, a my nie będziemy narażeni na męczące hałasy. Przed wyborem drzwi należy zastanowić się, na jak dużym wygłuszeniu nam zależy. Wybierając modele drzwi akustycznych warto zwrócić również uwagę na zestawienie jakim jest wygłuszenie połączone z inną funkcjonalnością – na przykład drzwi antywłamaniowe. Warto zadbać również o odpowiednie dopasowanie ościeżnicy.

 

Drzwi akustyczne - zastosowanie

Dźwiękoszczelne drzwi wewnętrzne z powodzeniem wykorzystywane są również w hotelach. Drzwi hotelowe muszą być solidnie i prawidłowo wykonane, aby zapewnić bezpieczeństwo i komfort gościom hotelowym. Drzwi akustyczne wewnętrzne od BKT System sprawdzą się więc doskonale jako drzwi hotelowe, zapewniając wszelkie potrzeby gości. Dedykowane drzwi cechują się dźwiękoszczelnością 42dB, a także odpornością przeciwpożarową EI30.  Zachęcamy do kontaktu w celu zdobycia informacji na temat naszych drzwi akustycznych.  Co więcej, drzwi akustyczne wewnętrzne sprawdzają się nie tylko w przestrzeni hotelowej. Są one doskonałym rozwiązaniem także w biurach, studiach nagraniowych i wszędzie tam, gdzie konieczne jest zastosowanie drzwi zapewniających prywatność. Drzwi akustyczne wewnętrzne można zamontować także w domu prywatnym, co z całą pewnością przypadnie do gustu osobom pracującym zdalnie.

Sprawdź również: drzwi ppoż