BKT System

Ościeżnice stałe

Ościeżnice stałe

Ościeżnice stałe cechuje blokowa konstrukcja o niezmiennej, w przeciwieństwie do regulowanych ościeżnic, szerokości. Spośród dostępnych na rynku ościeżnic stalowych lub drewnianych to właśnie ościeżnice stałe są najbardziej ekonomicznym, sprawdzającym się w dowolnych wnętrzach rozwiązaniem. Konstrukcja ościeżnic stałych przystosowana jest do typowej grubości muru – montaż  ościeżnic stałych jest możliwy na ścianach, których minimalna szerokość wynosi 9 cm. Ościeżnice stałe charakteryzuje jeszcze większa, niż ościeżnice obejmujące wytrzymałość, dlatego rekomendujemy zastosowanie ich w przestrzeniach narażonych (ościeżnice narożne) na intensywne i nieostrożne korzystanie z drzwi. Ościeżnice stałe BKT-System wykorzystujemy na przykład do montażu, najcięższych w naszej ofercie, drzwi RTG oraz skrzydeł drzwiowych dźwiękoszczelnego modelu SILENT. Jeśli zastanawiasz się jak dopasować ościeżnice stałe – skontaktuj się z nami, z chęcią doradzimy!

Ościeżnice stałe ze stali

Stalowe ościeżnice stałe dostępne w naszej ofercie pozbawione są dekoracyjnych listewek, które ukrywałyby łączenie ościeżnicy ze ścianą. BKT-System, jako rzetelna fabryka drzwi i ościeżnic, nie idzie w półśrodki – opaski ościeżnic stałych, dostępnych w naszej ofercie, są wyprofilowane w ostre kąty lub zaokrąglone w związku z czym możliwym jest wybór i dobranie odpowiadających Państwa preferencjom ościeżnic stałych, które po montażu wyglądem przypominać będą stalowe ościeżnice obejmujące. To sprawia, że nasze ościeżnice stałe ze stali komponują się z wnętrzami zarówno nowoczesnymi jak i urządzonymi w sposób tradycyjny.

UD
ościeżnica narożna - montaż

Mokry montaż. Ościeżnica stalowa UD ma zastosowanie jako ościeżnica narożna i obejmująca do małych obróbek tynkarskich / malarskich. Ościeżnica ocynkowana (możemy ją wykonać ze stali kwasoodpornej).

RUD
ościeżnica metalowa montaż

Ościeżnica RUD znajduje swoje zastosowanie we wnętrzach „designerskich”. Opaska w części przeciwnej do drzwiowej jest półokrągła. Występuje również w wariancie do ścian G-K. Ościeżnica ocynkowana (świetnie wyglda wykonana ze stali kwasoodpornej).

UD+K

Ościeżnica UD+K ma zastosowanie do obejmowania szerokich murów. Jest to ościeżnica UD łączona z dodatkowym profilem maskującym daną grubość muru. Ościeżnica ocynkowana (możemy ją wykonać ze stali kwasoodpornej).

UD-PD
ościeżnice narożne

Stalowa ościeżnica UD-PD ma identyczne zastosowanie jak ościeżnica UD (narożna i obejmująca do małych obróbek tynkarskich/malarskich). Zaletą odmiany PD jest przetłoczenie, które można wypełnić wkładem dekoracyjnym o dowolnym motywie dostępnym w gamie oklein. Ościeżnica ocynkowana lub ze stali kwasoodpornej.

WUD

Ościeżnica WUD ma zastosowanie w przejściach korytarzowych i murach o szerokich węgarkach. Ościeżnica ocynkowana (możemy ją wykonać ze stali kwasoodpornej).

WUD-R8-R8-R8

WUD-R8-R8-R8 jest ościeżnicą zauważalną przez klientów ceniących sobie lekkość konstrukcji uzyskaną poprzez zaokrąglenie ostrych krawędzi. Posiada specyficznie wygięte opaski. Występuje również w wariancie do ścian G-K. Ościeżnica ocynkowana (możemy ją wykonać ze stali kwasoodpornej).

ościeżnica do montażu w trakcie budowy ściany g-k

UD-LBW

Montaż w trakcie budowania ścian G-K. Ościeżnica stalowa UD-LBW ma zastosowanie jako ościeżnica obejmująca do G-K montowana przed końcowym zakryciem ściany płytami G-K. Ościeżnica ocynkowana (możemy ją wykonać ze stali kwasoodpornej).

ościeżnica do montażu w trakcie budowy ściany g-k

WUD-LBW

WUD-LBW jest ościeżnicą obejmującą do G-K montowaną przed końcowym zakryciem ściany płytami G-K. Ościeżnica ocynkowana, możliwa do wykonania ze stali szlachetnej, typu INOX.

ościeżnica do drzwi wahadłowych

P

P to ościeżnica obejmująca mur (lub narożna). Stosowana do drzwi wahadłowych (kelnerskich, do WC). Ościeżnica ocynkowana lub ze stali kwasoodpornej. 

Drewniane futryny stałe czyli ościeżnice stałe

Futryny stałe to tożsame z ościeżnicami stałymi pojęcie. Dostępne w naszej ofercie drewniane futryny stałe wykonane są z wysokiej jakości drewna egzotycznego lub drzew krajowych. Swoją uniwersalność futryny stałe z drewna zawdzięczają możliwości pokrycia laminatem HPL lub CPL w wybranym przez Państwa wzorze lub kolorze dzięki czemu, wraz z drzwiami, stanowi spójną kompozycyjnie i wizualnie całość. W zależności od wybranego modelu drewniane futryny stałe są blokowymi lub maskującymi. Ościeżnica RA2 to ościeżnica wyróżniająca się, na tle pozostałych w naszej ofercie, obecnością listewek maskujących (drewnianych ćwierćwałków), które umożliwiają zasłonięcie miejsce łączenia ościeżnicy ze ścianą. Ościeżnica RA4 jest ich pozbawiona, dlatego bardzo istotnym jest dokładne dopasowanie jej wymiarów do szerokości muru lub ściany. Ościeżnica RA4 może być wykonana z opaskami laminowanymi, maskującymi miejsce montażu.

ościeżnica RA2
ościeżnica mdf

Drewniana ościeżnica narożna lub obejmująca.

ościeżnica RA4
ościeżnica nakładkowa

Ościeżnica blokowa. Okleina HPL lub CPL. Oferujemy wykonanie opasek maskujących w kolorze okleiny ościeżnicy lub dowolnie wybranym.