BKT System

drzwi RTG

Drzwi RTG - BKT System

Specjalistyczne, ochronne drzwi radiologiczne mające zastosowanie w szpitalach, przychodniach, pracowniach RTG, laboratoriach w tym w instytutach naukowo-badawczych. Stosowane są także w pracowniach badań mammograficznych, pomieszczeniach dla tomografów, gabinetach stomatologicznych oraz weterynaryjnych. Zamawiając drzwi RTG należy uwzględnić fakt, że ościeżnica, w której będą osadzone również musi posiadać właściwości antyradiacyjne.

DRZWI RADIOLOGICZNE

Drzwi radiologiczne BKT System są drzwiami płytowymi, przeznaczone do specjalistycznych pomieszczeń wymagających ochrony przed szkodliwym promieniowaniem rentgenowskim. Skrzydło drzwi RTG naszej produkcji standardowo wykonywane jest do wymiaru 1150 x 2140 mm. Maksymalny wymiar, w przypadku zamówień specjalnych, to 1200 x 2400 mm. Drzwi radiologiczne tworzone są z poprzecznie prasowanej pełnej płyty wiórowej z dwoma ekranami ołowianymi (o łącznej grubości 2mm). Ramę skrzydła wykonujemy z gatunków drewna pochodzących z egzotycznych drzew liściastych natomiast konstrukcję pokrywamy kompozytem HDF-olow-HDF.

DRZWI OŁOWIANE - WYBÓR OŚCIEŻNIC

Drzwi ołowiane RTG wymagają, w celu zachowania właściwości chroniących przed szkodliwym promieniowaniem, zastosowania ościeżnic posiadających właściwości antyradiacyjne. W naszej ofercie znajdują się ościeżnice stalowe, które, dzięki wyklejeniu opasek ołowiem, spełniają ten warunek. Zestaw z ościeżnic oraz drzwi ołowianych zapewni skuteczną barierę pomiędzy napromieniowaniowaną, w wyniku działania urządzeń, przestrzenią a pozostałą częścią budynku.

Drzwi RTG

drzwi techniczne na wymiar

Drzwi RTG to wyłącznie drzwi płytowe, przeznaczone do specjalistycznych pomieszczeń w szpitalach, przychodniach, gabinetach stomatologicznych, laboratoriach naukowych, pracowniach RTG wszędzie tam gdzie potrzebna jest ochrona przed szkodliwym promieniowaniem.

Drzwi o grubości 49 mm, z felcem, z możliwością skracania o 60 mm.

Ważne: aby zapewnić szczelność radiacyjną pomieszczenia należy użyć także ościeżnicy RTG. W naszej ofercie znajdują się dwa typy ościeżnic RTG – w tym ościeżnica (SCH RTG) do drzwi przesuwnych.

Wypełnienie stanowi poprzecznie prasowana pełna płyta wiórowa z dwoma ekranami ołowianymi o łącznej grubości 2mm. Rama skrzydła wykonana jest z gatunków drewna pochodzących z egzotycznych drzew liściastych. Cała konstrukcja pokryta jest kompozytem HDF-ołow-HDF.

Skrzydło wykonywane jest standardowo do wymiaru 1150 x 2140 mm. W przypadku zamówień specjalnych, maksymalny wymiar skrzydła wynosi 1200 x 2400 mm.

104 kg bez okuć

Powierzchnia drzwi jest laminowana okleiną HPL lub CPL. Brzegi mogą być lakierowane, malowane na kolor powierzchni.

Standardowo wyposażone w zamek podklamkowy oraz 3-częściowe zawiasy, których powierzchnią jest nikiel.

Ważne informacje dla inwestorów

Przystępując do przetargów na dostawę drzwi do szpitali, przychodni, pracowni mammografii, pracowni RTG i rezonansu magnetycznego, sal operacyjnych, zakładów produkcji farmaceutyków, należy sprawdzić czy producent posiada odpowiednie atesty i certyfikaty na proponowane przez siebie drzwi i ościeżnice. Bardzo często jest to warunek konieczny, aby dostarczony produkt został odebrany przez nadzór budowlany. Należy poznać warunki techniczne wykonania i odbioru robót budowlano-montażowych. Nasza firma dysponuje ciągle uaktualnianym ogromnym pakietem atestów, aprobat i certyfikatów na nasze drzwi i ościeżnice.