BKT System

ościeżnice stalowe

Ofertę ościeżnic stalowych kierujemy do szerokiego kręgu odbiorców, łącznie z producentami drzwi. Ościeżnice metalowe produkowane są z blachy stalowej głębokotłocznej o grubości 1,5 mm ocynkowanej elektrolitycznie. Gniazda zawiasów i zamka posiadają osłony spawane z ościeżnicą stalową, aby zabezpieczyć ją przed zanieczyszczeniami w trakcie osadzania w murze. Każda z dostępnych w ofercie BKT-System ościeżnic stalowych posiada uszczelkę gumową, która znajduje się w zagłębieniu profilu. Uszczelki dostępne są w kilku kolorach. W zależności od potrzeb oferujemy szereg rozwiązań (np. ościeżnice do drzwi bezfelcowych).

W naszych ościeżnicach metalowych zapewniamy:

  • skosy łączone spawem ciągłym,
  • specjalne wsporniki do montażu w ścianach G-K,
  • oryginalny, sztywny profil dostosowany do grubości ścian,
  • wsporniki do montażu w ścianach G-K,
  • kotwy montażowe,
  • elastyczny profil tłumiący i uszczelniający,
  • szyny dystansowe – przykręcane lub spawane,
  • regulator zapadki zamka,
  • uszczelnienie idealnie dopasowanymi uszczelkami gumowymi.

Ponadto nasze ościeżnice stalowe posiadają klasę antykorozyjności C3, a na zamówienie mogą zostać wykonane w klasie C4 – wszystko, by ościeżnica stalowa spełniła wszelkie wymagania.

ościeżnice do drzwi

ościeżnice metalowe wykonane ze stali

Ościeżnice metalowe ze stali to sprawdzone rozwiązanie, które cechuje niezawodność i bardzo duża wytrzymałość (w tym odporność na wilgoć oraz uszkodzenia mechaniczne). Przez wzgląd na swoje parametry, w tym również posiadanie klasy antykorozyjności C3, ościeżnice metalowe wykonane ze stali doskonale sprawdzą się w pomieszczeniach, które charakteryzuje duża wilgotność. Ościeżnice stalowe są świetnym rozwiązaniem zarówno dla nowego, jak i starego budownictwa – ich trwałość zapewnia funkcjonalność i gwarancję wieloletniego użytkowania w nowopowstałych oraz poddawanych rewitalizacji budynkach. Wiemy, jak ważna jest odpowiednia ościeżnica stalowa (również pod kątem wizualnym), dlatego nasze ościeżnice metalowe ze stali charakteryzuje również uniwersalny design, który sprawia, że pasuję do wnętrz urządzonych w różnych stylach – sprzyja temu również swoboda w wyborze ich koloru – dowolnego z palety kolorów RAL oraz systemu NCS. Odpowiednio dopasowana ościeżnica metalowa będzie służyć przez długi czas, jednocześnie nie tracąc swojego wyglądu. Zapewniamy, że ościeżnice stalowe będą pasować do niemal każdego wnętrza! 

ościeżnice narożne

Ościeżnice narożne to jeden z rodzajów ościeżnic, który obejmuje tylko jedną ze ścian oraz krawędź muru – bardzo często stosowane przy szerokich ścianach. Ich przekrój poprzeczny przypomina literę L lub kątownik wyprofilowany do kształtu drzwi. Ościeżnice narożne ze stali są wytrzymałe a dzięki różnym kształtom opasek znajdujących się po przeciwnej, do drzwiowej, stronie ościeżnicy można dopasować je do do dwóch, niekoniecznie spójnie estetycznych, wnętrz. Wybrane modele ościeżnic narożnych przystosowane są do montażu na szerokich murach jednak przeważnie te wykorzystywane są na ścianach, których szerokość nie przekracza 10 cm. Przez wzgląd na mniejszą, niż ościeżnic obejmujących, wagę, ościeżnice narożne znajdują zastosowanie w miejscach, w których znajduje się duża liczba drzwi na jednej ścianie (np. w sanitariatach). Ościeżnice narożne, przez wzgląd na to, że nie obejmują obydwóch naroży ściany, wymagają, w celu zapewnienia satysfakcjonującego oczy efektu końcowego, dokładnej obróbki pomontażowej ze strony przeciwnej do drzwiowej. Ościeżnice narożne ze stali, podobnie jak pozostałe modele ościeżnic stalowych, mogą być malowane na dowolne kolory systemu RAL i systemu NCS. W przypadku jeszcze grubszych murów, które mają zostać zabudowane ościeżnicą narożną, polecamy ościeżnicę metalową UD+K. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą – ościeżnica narożna z całą pewnością spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów!

NOWOŚĆ W NASZYM SKLEPIE - ościeżnice stalowe ud-pd

Ościeżnica stalowa UD-PD, która technicznie ma identyczne zastosowanie jak ościeżnica UD (narożna i obejmująca do małych obróbek tynkarskich / malarskich). Jej zaletą jest przetłoczenie, które można wypełnić wkładem dekoracyjnym o dowolnym motywie dostępnym w gamie oklein, które zostały użyte np. w osadzonych na niej drzwiach. Na specjalne zamówienie większość ościeżnic możemy wykonać z blachy kwasoodpornej, nierdzewnej (INOX).

ościeżnice narożne

UD
ościeżnica narożna - montaż

Mokry montaż. Ościeżnica stalowa UD ma zastosowanie jako ościeżnica narożna i obejmująca do małych obróbek tynkarskich / malarskich. Ościeżnica ocynkowana (możemy ją wykonać ze stali kwasoodpornej).

RUD
ościeżnica metalowa montaż

Ościeżnica RUD znajduje swoje zastosowanie we wnętrzach „designerskich”. Opaska w części przeciwnej do drzwiowej jest półokrągła. Występuje również w wariancie do ścian G-K. Ościeżnica ocynkowana (świetnie wyglda wykonana ze stali kwasoodpornej).

UD+K

Ościeżnica UD+K ma zastosowanie do obejmowania szerokich murów. Jest to ościeżnica UD łączona z dodatkowym profilem maskującym daną grubość muru. Ościeżnica ocynkowana (możemy ją wykonać ze stali kwasoodpornej).

UD-PD
ościeżnice narożne

Stalowa ościeżnica UD-PD ma identyczne zastosowanie jak ościeżnica UD (narożna i obejmująca do małych obróbek tynkarskich/malarskich). Zaletą odmiany PD jest przetłoczenie, które można wypełnić wkładem dekoracyjnym o dowolnym motywie dostępnym w gamie oklein. Ościeżnica ocynkowana lub ze stali kwasoodpornej.

Ościeżnice stalowe - regulacja szerokości

Ościeżnice stalowe z regulacją szerokości to ościeżnice obejmujące charakteryzujące się wytrzymałą konstrukcją, która zapewnia skuteczną ochronę naroży ściany po obydwóch stronach przed uszkodzeniami mechanicznymi. Mogłyby powstać w wyniku intensywnego lub nieostrożnego użytkowania drzwi. Montaż ościeżnic obejmujących nie wymaga dodatkowych obróbek z żadnej ze stron (w przeciwieństwie do ościeżnic narożnych). Ościeżnice obejmujące ze stali ocynkowanej to gwarancja dużej wytrzymałości i sprawdzone rozwiązanie w przypadku montażu drzwi płytowych lub płycinowych w przestrzeniach mieszkalnych oraz użytkowych. Ościeżnice obejmujące są najczęściej spotykanym w dniu dzisiejszym rodzajem ościeżnic drzwiowych.

Ościeżnice obejmujące z regulacją

Ościeżnice stalowe z regulacją pozwalają na minimalną regulację i dokładne dopasowanie do szerokości muru, który będą obejmować. Właśnie dlatego ościeżnice obejmujące ze stali od BKT-System pozwalają na wykorzystanie ich w budynkach, które charakteryzują się niejednolitą grubością ścian. Znakomitym rozwiązaniem, które się w takowych sprawdzi, będą ościeżnice obejmujące ze stali, ocynkowane – typu SK-WUD i ST-WUD dla drzwi przylgowych oraz SK-WUDS i ST-WUDS dla bezprzylgowych. Są to ościeżnice stalowe obejmujące mur, składane bez widocznego efektu łączenia. Zastosowanie jednego typu ościeżnicy w budynku o różnorodnych warunkach zabudowy wprowadzi do jego wnętrz architektoniczny ład.

ościeżnice obejmujące z regulacją

SK-WUD
ościeżnice obejmujące

SK-WUD jest ościeżnicą składaną obejmującą daną grubość muru. Posiada dość dużą regulację na grubości muru. Ościeżnica ocynkowana (możemy ją wykonać ze stali kwasoodpornej).

ST-WUD
ościeżnice regulowane

ST-WUD jest ościeżnicą składaną, obejmującą daną grubość muru. Jej zaletą jest niewidoczne łączenie dwóch części ościeżnicy. Ościeżnica ocynkowana (możemy ją wykonać ze stali kwasoodpornej).

Ościeżnice stalowe nieregulowane

W swojej ofercie posiadamy stalowe ościeżnice bez regulacji, które przeznaczone do montażu dwojga drzwi na jednej ościeżnicy (UD-UD) oraz wyjątkowe, nowoczesne ościeżnice o zaokrąglonych krawędziach: RUD i WUD-R8-R8-R8, które stanowią efektowną alternatywę dla klasycznego, prostego kształtu ościeżnic. Te modele ościeżnic stalowych przystosowane są do potrzeb budynków o jednolitej szerokości murów w każdym pomieszczeniu – sprawdzą się w nowoczesnym budownictwie zarówno jako ościeżnice do biura, jak i przestrzeni mieszkaniowych.

ościeżnice blokowe

WUD

Ościeżnica WUD ma zastosowanie w przejściach korytarzowych i murach o szerokich węgarkach. Ościeżnica ocynkowana (możemy ją wykonać ze stali kwasoodpornej).

WUD-R8-R8-R8

WUD-R8-R8-R8 jest ościeżnicą zauważalną przez klientów ceniących sobie lekkość konstrukcji uzyskaną poprzez zaokrąglenie ostrych krawędzi. Posiada specyficznie wygięte opaski. Występuje również w wariancie do ścian G-K. Ościeżnica ocynkowana (możemy ją wykonać ze stali kwasoodpornej).

UD-UD

UD-UD jest ościeżnicą obejmującą do obróbek malarsko-dekarskich. Stosowana jest w pomieszczeniach wymagających dwóch sztuk skrzydeł na jednej ościeżnicy. Ościeżnica ocynkowana (możemy ją wykonać ze stali kwasoodpornej).

Ościeżnice metalowe do płyt G-K

W naszej ofercie znajdują się również wykonane ze stali ościeżnice metalowe do płyt G-K. Płyty gipsowo-kartonowe są bardzo popularnym rozwiązaniem budowlanym, ponieważ pozwalają nie tylko na oszczędność czasu ale również dużą dowolność form, do których realizacji zostaną wykorzystane. Ościeżnice metalowe do G-K pozwalają na efektywny montaż drzwi w ściankach działowych a dodatkowo stanowią wydajny, wzmacniający je element konstrukcyjny. System zabudowy z płyt gipsowo-kartonowych pozwala na użycie ościeżnic do płyt G-K z metalu takich jak UD-LBW lub WUD-LBW. Obydwa rodzaje ościeżnic są przykładowymi modelami stalowych ościeżnic obejmujących w związku z czym pozwolą nie tylko na montaż drzwi ale sprawią również, że niezauważalnym gołym okiem będzie obecność ścian działowych w pomieszczeniu. Ościeżnice metalowe do płyt G-K montowane są w trakcie prac budowlanych i powstawania ściany, ponieważ uchwyt LBW przykręcany jest do jej profilu przed opłytowaniem.

ościeżnice do montażu w trakcie budowy ściany g-k

UD-LBW

Montaż w trakcie budowania ścian G-K. Stalowa ościeżnica UD-LBW ma zastosowanie jako ościeżnica obejmująca do G-K montowana przed końcowym zakryciem ściany płytami G-K. Ościeżnica ocynkowana (możemy ją wykonać ze stali kwasoodpornej).

WUD-LBW

WUD-LBW jest ościeżnicą obejmującą do G-K montowaną przed końcowym zakryciem ściany płytami G-K. Ościeżnica ocynkowana, możliwa do wykonania ze stali szlachetnej, typu INOX.

Ościeżnice do drzwi przesuwnych

Ościeżnice do drzwi przesuwnych pozwalają na montaż drzwi w przestrzeniach, w których brak jest miejsca na otwierane pod kątem skrzydła drzwiowe. Ościeżnice do drzwi przesuwnych są obejmujące – mogą być montowane nie tylko na murach, czy ścianach ale również w systemie zabudowy G-K (tzw. ukryte drzwi przesuwne). Na zamówienie wykonujemy również narożne ościeżnice do drzwi przesuwnych. Ościeżnice do drzwi przesuwnych mogą zostać wykonane przez BKT-System w wielu wariantach, w tym również jako ościeżnice do drzwi RTG o właściwościach antyradiacyjnych, co jest zasługą materiałów takich jak stal ocynkowana lub stal INOX.

Ościeżnice do drzwi wahadłowych

Ościeżnica P, wewnętrzna lub P-SK, składana obejmująca z regulacją identyczną jak SK-WUD, stosowana jest do drzwi wahadłowych (kelnerskich). Warto jednak mieć na uwadze, że restauracje to nie jedyne miejsca, które korzystają z benefitów oferowanych przez ościeżnice do drzwi wahadłowych. Te znajdują zastosowanie w wielu miejscach wymagających odpowiedniego odseparowania jednej przestrzeni od drugiej w taki sposób, by przejście między nimi nie było w żaden sposób utrudnione. Do największych zalet ościeżnic do drzwi wahadłowych oraz tego rodzaju drzwi zalicza się swoboda otwierania bez wykorzystania rąk w związku z czym świetnie sprawdzą się w jadłodajniach i stołówkach, których pracownicy dłonie mogą mieć zajęte wydawką jedzenia lub brudnymi naczyniami. Ościeżnice do drzwi wahadłowych wykorzystywane są też w restauracjach gdzie pełnią rolę ościeżnic do drzwi kelnerskich. Ościeżnice do drzwi wahadłowych oraz drzwi wahadłowe są również niezwykłym udogodnieniem dla osób niepełnosprawnych. Ościeżnice do drzwi wahadłowych mogą zostać wykonane ze stali o kasie antykorozyjności C4 w związku z czym sprawdzą się w przestrzeniach o dużej wilgotności takich jak WC lub toalety użytku publicznego. Na Państwa życzenie możliwy jest montaż zamków i wykonania otworu zamkowego.

ościeżnice do drzwi wahadłowych

P

P to ościeżnica stalowa obejmująca mur (lub narożna). Stosowana do drzwi wahadłowych (kelnerskich, do WC). Ościeżnica ocynkowana lub ze stali kwasoodpornej. 

ościeżnice do drzwi przesuwnych

SCH

Ościeżnica stalowa SCH ma zastosowanie przy drzwiach przesuwnych. Występuje w różnych wariantach (np. narożna, obejmująca, nadająca się do G-K). Ościeżnica ocynkowana. Możliwość wykonania w wersji ze stali typu INOX. Ościeżnica może być zamontowana klasycznie lub może chować się w ścianie (SCH2). Występuje również jako ościeżnica przeznaczona do drzwi rentgenowskich (SCH RTG).

ościeżnica metalowa montaż

Dla naszych klientów przygotowaliśmy również ofertę montażu ościeżnic. Profesjonalne podejście i doświadczenie naszych fachowców sprawią, że ościeżnice nie tylko będą się dobrze prezentować, ale również nie zawiodą pod kątem technicznym. Zapraszamy do skorzystania z usługi!