BKT System

drzwi PRZECIWPOŻAROWE EI30, EI60

DRZWI WEWNĘTRZNE PRZECIWPOŻAROWE

Drzwi przeciwpożarowe to istotny element zabezpieczenia przed rozprzestrzenianiem się ognia. To rozwiązanie sprawdza się nie tylko w wielkopowierzchniowych budynkach użytku publicznego, coraz częściej sięgają po nie również mieszkańcy zabudów jednorodzinnych lub wielorodzinnych domostw. Ochronę przeciwpożarową, zapewnianą przez drzwi, określają klasy EI wyrażające czas, przez który te będą stanowiły barierę przed dymem oraz temperaturą (wariant ogniowo-dymoszczelny) lub samym ogniem (wariant ogniowy).

DRZWI PRZECIWPOŻAROWE EI30

W ofercie BKT System dostępne są dwa modele drzwi przeciwpożarowych EI30:

  • Drzwi EI30,
  • Drzwi SILENT.

 

Drzwi przeciwpożarowe EI30 są wewnętrznym, płycinowym lub płytowym, modelem, który doskonale sprawdza się w pomieszczeniach o dużym natężeniu ruchu. Ich wypełnienie stanowi specjalny wkład ognioodporny zapewniający skuteczną izolację ogniową natomiast cała konstrukcja pokryta jest płytą HDF 2x 3mm dla efektu powleczoną okleiną HPL lub CPL w wybranym kolorze lub z konkretnym motywem. Drzwi przeciwpożarowe EI30 występują w dwóch wariantach – ogniowym oraz ogniowo-dymoszczelnym. Wybór drugiej odmiany wiąże się z tym, że drzwi przeciwpożarowe EI30 posiadają w dodatkowe uszczelnienie.

Drzwi SILENT cechują się tym samym poziomem odporności ogniowej (EI30) natomiast od modelu EI30 różnią się konstrukcją pokrytą kompozytem HDF-alu-HDF 2 x 6,5 mm a co za tym idzie większą, bo na poziomie 42 dB, dźwiękoszczelnością. Dla porównania drzwi EI30 zapewniają izolację akustyczną o wartości 32 dB.

DRZWI PRZECIWPOŻAROWE EI60

Drzwiami, z naszej oferty, zapewniającymi najwyższą ochronę przeciwpożarową są drzwi przeciwpożarowe EI60. Podobnie jak model EI30 występują one w odmianach ogniowej oraz ogniowo-dymoszczelnej. Drzwi przeciwpożarowe EI60 wypełnione są trwalszym, niż w przypadku drzwi EI30, wkładem ognioodpornym, natomiast ich konstrukcja jest tak samo pokryta płytą HDF 2x 3 mm. Podobnie jak drzwi EI30, drzwi przeciwpożarowe EI60 również mogą zostać wyposażone w dodatkowe uszczelki, które zapewniają ochronę przed dymem.

Drzwi Ei30

Drzwi wewnętrzne, płytowe, płycinowe przeznaczone do wszystkich pomieszczeń o dużym natężeniu ruchu z izolacją ogniową EI30. Występują w odmianie ogniowej lub ogniowo-dymoszczelnej. Drzwi o grubości 51 mm, z felcem lub bez felca, z możliwością skracania o 60 mm.

Wypełnienie stanowi specjalny wkład ognioodporny. Rama skrzydła wykonana jest z gatunków drewna pochodzących z egzotycznych drzew liściastych. Cała konstrukcja pokryta jest płytą HDF 2 x 3 mm.

Skrzydło wykonywane jest standardowo do wymiaru 1150 x 2140 mm. W przypadku zamówień specjalnych, maksymalny wymiar skrzydła pełnego, jednoskrzydłowego wynosi 1226 x 2750 mm.

72 kg bez okuć

Powierzchnia drzwi jest laminowana okleiną HPL lub CPL. Brzegi mogą być lakierowane, malowane na kolor powierzchni.

Standardowo wyposażone w zamek podklamkowy, samozamykacz oraz 3-częściowe zawiasy, których powierzchnią jest nikiel. Ponadto drzwi posiadają
w przypadku drzwi ogniowych i dymoszczelnych dodatkowe uszczelnienie.

Drzwi Ei60

Drzwi wewnętrzne, płytowe, płycinowe przeznaczone do wszystkich pomieszczeń o dużym natężeniu ruchu z izolacją ogniową EI60. Występują w odmianie ogniowej lub ogniowo-dymoszczelnej. Drzwi o grubości 61 mm, z felcem lub bez felca, z możliwością skracania o 60 mm.

Wypełnienie stanowi specjalny wkład ognioodporny. Rama skrzydła wykonana jest z gatunków drewna pochodzących z egzotycznych drzew liściastych. Cała konstrukcja pokryta jest płytą HDF 2 x 3 mm.

Skrzydło wykonywane jest standardowo do wymiaru 1150 x 2140 mm. W przypadku zamówień specjalnych, maksymalny wymiar skrzydła pełnego, jednoskrzydłowego wynosi 1226 x 2513 mm.

81 kg bez okuć

Powierzchnia drzwi jest laminowana okleiną HPL lub CPL. Brzegi mogą być lakierowane, malowane na kolor powierzchni.

Standardowo wyposażone w zamek podklamkowy, samozamykacz oraz 3-częściowe zawiasy, których powierzchnią jest nikiel. Ponadto drzwi posiadają w przypadku drzwi ogniowych i dymoszczelnych dodatkowe uszczelnienie.

Drzwi SILENT

Drzwi Silent to drzwi dźwiękoszczelne (akustyczne) bardzo często wykorzystywane w hotelach, salach kinowych i studiach nagrań. Drzwi występują w trzech wariantach: akustyczne 42db, akustyczne i ogniowe 42db EI30, akustyczne i ogniowo dymoszczelne 42db, EI30. Drzwi o grubości 59 mm, z felcem, z możliwością skracania o 60 mm.

Wypełnienie stanowi specjalny wkład płyt wiórowych z korkiem. Rama skrzydła wykonana jest z gatunków drewna pochodzących z egzotycznych drzew liściastych. Cała konstrukcja pokryta jest kompozytem HDF-Alu-HDF 2 x 6,5 mm.

Skrzydło wykonywane jest standardowo do wymiaru 1150 x 2140 mm. W przypadku zamówień specjalnych, maksymalny wymiar skrzydła wynosi 1200 x 2539 mm dla ognioodpornych oraz 1197 x 2208 mm w przypadku drzwi ognio-dymoszczelnych.

76 kg bez okuć

Powierzchnia drzwi jest laminowana okleiną HPL lub CPL. Brzegi mogą być lakierowane, malowane na kolor powierzchni.

Standardowo wyposażone w zamek podklamkowy oraz 3-częściowe zawiasy, których powierzchnią jest nikiel. Ponadto, drzwi posiadają uszczelkę opadającą lub próg z uszczelką. W przypadku drzwi ognio-dymoszczelnych wymagany jest samozamykacz.

okleina

Wszystkie nasze drzwi laminowane są okleiną CPL lub HPL zgodnie z życzeniem.