BKT System

drzwi medyczne

drzwi medyczne, drzwi higieniczne, drzwi sanitarne

Drzwi medyczne znane są również pod nazwami: drzwi szpitalne, higieniczne czy też drzwi sanitarne. Produkowane przez BKT System drzwi medyczne spełniają wiele rygorystycznych wymagań branży medycznej oraz posiadają atesty higieniczne, które pozwalają na zastosowanie ich jako:

  • drzwi do sal chorych,
  • drzwi do przejść korytarzowych,
  • drzwi do sal operacyjnych,
  • drzwi do laboratoriów,
  • drzwi do gabinetów zabiegowych,
  • drzwi do gabinetów lekarskich,
  • drzwi do łazienek,
  • drzwi do WC.

DRZWI SZPITALNE I DO GABINETU LEKARSKIEGO OD BKT SYSTEM

Jako specjaliści w swojej branży dostarczający drzwi o szerokim zakresie zastosowań dążymy do stałego ulepszania naszej oferty dopasowując ją do potrzeb różnych branży. W naszej ofercie nie mogło zabraknąć drzwi szpitalnych – jednego z ważnych elementów wyposażenia placówek. Drzwi szpitalne, produkowane przez BKT System, wyposażone są w akcesoria, które umożliwią efektywne i ergonomiczne korzystanie z placówek ochrony zdrowia przez jej pracowników a także pacjentów, ponadto są też łatwe do utrzymania w czystości. Skrzydła drzwiowe z atestami higienicznymi doskonale sprawdzą się również w przychodniach jako drzwi do gabinetu lekarskiego lub zabiegowego. Konstrukcja jaką cechują się drzwi sanitarne może być płytowa lub płycinowa a z dodatkowym wyposażeniem, którego montaż jest możliwy w drzwiach medycznych BKT, można zapoznać się poniżej. Sprawdź nasze drzwi sanitarne i wybierz rozwiązanie dla siebie!

Drzwi sanitarne z przeszkleniami

Przeszklenia, w tym bulaje różnej wielkości, pozwalają na nadzór wnętrza pomieszczenia bez wchodzenia do niego. Ma to ogromne znaczenie w placówkach służby zdrowia, dlatego nasze drzwi do sal chorych, sal operacyjnych, pomieszczeń hydroterapii, basenów, pokojów rehabilitacji, produkcji i przygotowywania leków są lub mogą być w nie wyposażone. Co więcej drzwi sanitarne z przeszkleniem pozwalają na doświetlenie pomieszczeń naturalnym  światłem.

drzwi sanitarne

Systemy kontroli dostępu w drzwiach medycznych

W wielu placówkach to wręcz niezbędny element wyposażenia pomieszczeń. Kontrola dostępu drzwi medycznych to bezpieczeństwo nie tylko chorych ale również, często niezwykle drogiego, sprzętu medycznego (sale operacyjne wyposażone są przecież w tomografy, zaawansowany sprzęt diagnostyczny i rehabilitacyjny). Drzwi do szpitali z systemem kontroli dostępu do pomieszczeń to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich placówek zajmujących się ochroną zdrowia.

Atestowane powierzchnie drzwi sanitarnych

Łatwe utrzymanie czystości, odporność na wiele typów zabrudzeń. Często stosujemy drzwi bezprzylgowe, których konstrukcja, licując się z ościeżnicą, nie powoduje, tak jak w przypadku modeli z felcem (przylgowych), gromadzenia się kurzu na górnej krawędzi drzwi. Dodatkowo ich krawędź może zostać wykończona tworzywem ABS odpornym na uderzenia i łatwym w utrzymaniu czystości. Dostępne są one w wybranym kolorze, w związku z czym doskonale sprawdzą się w przychodniach, pomieszczeniach szpitalnych czy też laboratoriach.

dodatkowe funkcje

Wszystkie, oferowane przez BKT System, drzwi do zastosowań sanitarnych mogą występować w wersji dźwiękoszczelnej, ognioodpornej i wodoodpornej. Ostatnia cecha ma szczególne znaczenie w przypadku gdy te będą funkcjonować w środowisku o podwyższonej wilgotności (baseny, gabinety hydroterapii, łazienki).

Drzwiami, których wymagania zasługują na szczególną uwagę są ochronne drzwi RTG, które znajdują zastosowanie w szpitalach, przychodniach, pracowniach RTG, laboratoriach a także instytutach naukowo-badawczych. Wykorzystuje się je również w pracowniach badań mammograficznych, pomieszczeniach dla tomografów i gabinetach stomatologicznych. Decydując się na ich zamówienie należy uwzględnić fakt, że ościeżnica w której będą osadzone także musi posiadać właściwości antyradiacyjne.

Ważne informacje dla inwestorów

Przystępując do przetargów na dostawę drzwi do szpitali, przychodni, pracowni mammografii, pracowni RTG i rezonansu magnetycznego, sal operacyjnych, zakładów produkcji farmaceutyków, należy sprawdzić czy producent posiada odpowiednie atesty i certyfikaty na proponowane przez siebie drzwi i ościeżnice. Bardzo często jest to warunek konieczny, aby dostarczony produkt został odebrany przez nadzór budowlany. Należy poznać warunki techniczne wykonania i odbioru robót budowlano-montażowych. Nasza firma dysponuje ciągle uaktualnianym ogromnym pakietem atestów, aprobat i certyfikatów na nasze drzwi i ościeżnice.

Sprawdź również: ościeżnice