BKT System

ościeżnice do drzwi

ościeżnice drzwiowe, wewnętrzne i bezprzylgowe

sprawdzone rozwiązania podczas budowy i remontu

ościeżnice WEWNĘTRZNE - ościeżnice do drzwi

Nasze ościeżnice do drzwi mogą być stosowane do murów w adoptowanych budynkach (np. lofty), gdzie w jednym budynku występują różne grubości ścian i wymiary otworów, w których mają się znaleźć drzwi.

Ościeżnice wewnętrzne to elementy systemów drzwiowych, które nie tylko czynią drzwi funkcjonalnymi ale również przyczyniają się do atrakcyjnego wyglądu wnętrz. Współczesne budownictwo wyróżnia kilka typów ościeżnic drzwiowych – głównymi kryteriami są ich:

  • konstrukcja – mogą być stałe lub regulowane,
  • materiał wykonania (drewno, MDF albo metal).

W ofercie BKT-System znajdują się ościeżnice stalowe w różnych wariantach (w tym również składane) oraz wykonane z wysokogatunkowego drewna egzotycznego lub krajowego. Dobrze dobrana futryna drzwi podkreśla walory płyty drzwiowej – jako jej obramowanie pełni z nią całość, która powinna być spójna wizualnie.

Ościeżnice drzwiowe dostępne w ofercie BKT-System dopasowane są do potrzeb lokali o charakterze mieszkalnym (takich jak hotele) oraz użytkowym (jak chociażby szpitale, restauracje, kina czy też studia nagraniowe).

ościeżnice drzwiowe - stałe, regulowane czy maskujące?

Różnice pomiędzy ościeżnicami drzwiowymi mogą wydawać się niewielkie jednak mają duży wpływ na ostateczny wygląd wnętrza, w którym się znajdą. Ościeżnice do drzwi muszą pasować nie tylko pod kątem czysto wizualnym, ale również technicznym. Ościeżnice drzwiowe stałe cechuje niezmienna szerokość dopasowana do określonej szerokości murów – niemożliwe jest by te ościeżnice do drzwi były regulowane, dlatego bardzo ważnym jest ich dokładne dopasowanie – w innym przypadku brzegi ościeżnicy będą wystawać poza płaszczyznę ściany lub będą względem niej zbyt wąskie. Ościeżnice wewnętrzne maskujące również nie dają możliwości regulacji szerokości – podobnie jak inne ościeżnice blokowe wykorzystywane są w miejscach, w których brakuje węgarków. Znajdują zastosowanie także w przypadku montażu ościeżnicy do drzwi wewnątrz muru lub korytarza – wymagają przy tym jednak, następującej po pracach montażowych, obustronnej obróbki. Ościeżnice drzwiowe z regulacją to najbardziej optymalny wybór ponieważ mogą zostać zamontowane na murach o nietypowej szerokości (mierzącej od 80 mm do 390 mm). Właśnie dlatego ościeżnice wewnętrzne BKT-System mogą być stosowane do murów w adaptowanych budynkach (np. lofty), gdzie w jednym budynku występują różne grubości ścian i wymiary otworów, w których mają się znaleźć drzwi. Co więcej, ościeżnica drewniana 80, 100, czy nawet 390 nada wyjątkowego charakteru wnętrzom oraz sprawi, że drzwi będą się niezwykle dobrze prezentować. 

Więcej na temat zastosowań ościeżnic wewnętrznych BKT-System przeczytać można w opisach modeli znajdujących się w zakładkach ościeżnice stalowe i ościeżnice drewniane. Zapraszamy do zaznajomienia się z ofertą – odpowiednia ościeżnica do drzwi to podstawa!

Podejmując decyzję o zamówieniu lub zakupie ościeżnicy do drzwi uwzględnić należy następujące parametry: grubość muru, wielkość przestrzeni, położenie otworu drzwiowego a także inne, mające charakter czysto estetyczny, takie jak: kolor lub wzór skrzydła drzwiowego oraz wystrój wnętrza, w którym ościeżnica się znajdzie. Analogicznie, przy wymianie drzwi i pozostawieniu starej futryny, należy zwrócić uwagę na to, żeby skrzydło drzwiowe pasowało do niepodlegającej wymianie ościeżnicy. BKT-System podejmuje się wymiany skrzydła jedynie w przypadku własnych realizacji opartych na sprawdzonych rozwiązaniach. Nie produkujemy drzwi na ościeżnice wewnętrzne stare lub wykonane przez innych producentów. Ościeżnice do drzwi zamontowane przez nas dają gwarancję montażu skrzydeł drzwiowych przez naszą firmę.

Ościeżnice bezprzylgowe w ofercie BKT-System

Ościeżnice bezprzylgowe są niczym innym jak ościeżnicami przystosowanymi do potrzeb drzwi bezfelcowych, znanych również jako drzwi bezprzylgowe czy tępe. Tworzą one wspólnie, po zamknięciu drzwi, jednopłaszczyznową powierzchnię ze ścianą i właśnie dlatego cieszą się szczególnym zainteresowaniem wielbicieli minimalizmu i funkcjonalnych form. Ościeżnice bezprzylgowe wpisują się nie tylko w nowoczesne wnętrza, dodatkowe ich atuty wydobywają z nich niewielkie przestrzenie, które drzwi bezfelcowe powiększają optycznie.

OŚCIEŻNICE DRZWIOWE ZE STALI

Dostępne w ofercie BKT-System ościeżnice drzwiowe metalowe produkowane są z blachy stalowej głębokotłocznej o grubości 1,5 mm ocynkowanej elektrolitycznie. Gniazda zawiasów i zamka zabezpieczane są przed zanieczyszczeniami za pomocą osłon spawanych z ościeżnicą. Każda ościeżnica posiada uszczelkę gumową wciskaną w zagłębienie profilu – są one dostępne w kilku kolorach co pozwala dopasować je do barw ścian i dodatkowo podkreślić charakter wnętrza. Ościeżnice drzwiowe ze stali wykonywane są przez nas również jako ościeżnice bezprzylgowe (do drzwi bezfelcowych). Wykonywane są w standardzie antykorozyjności C3 natomiast możliwym jest wykonanie ich przez nas w taki sposób, aby spełniały wymagania klasy C4. Wszystkie ościeżnice ze stali mogą być wykończone farbą proszkową według palety RAL. Na specjalne życzenie, ościeżnice do drzwi możemy wykonać z blachy nierdzewnej, kwasoodpornej (316L) o grubości 1,2mm – klienci często łączą to rozwiązanie ze skrzydłami całoszklanymi innego producenta – głównie przy łaźniach parowych.

ościeżnice do drzwi
ościeżnice do drzwi

Ościeżnice wewnętrzne z drewna i MDF

To produkty wykonane z najwyższej jakości drewna egzotycznego oraz szlachetnych drzew krajowych. Do ich zalet z pewnością można zaliczyć: wszechstronność zastosowania, estetykę wykończenia laminatem (malowanie lub lakierowanie) oraz możliwość dostosowania do każdego wymiaru ościeża. Każda z ościeżnic wewnętrznych dostępnych w ofercie BKT-System posiada gumową uszczelkę umieszczoną w zagłębienie profilu. Na życzenie wykonujemy ościeżnice bezprzylgowe lub z przylgą (do drzwi felcowych). Dodatkowo ościeżnice wewnętrzne mogą zostać wyposażone w zaczepy elektromagnetyczne.

ościeżnice składane - skręcane

To nowość w naszej ofercie na rynku krajowym (dotychczas produkowane były jedynie na eksport). Ościeżnice drzwiowe składane – skręcane wykonywane są ze stali, dzięki czemu są niezwykle trwałe, przy tym jednak, przez wzgląd na swoją konstrukcję, rozwiązują wiele problemów technicznych związanych z transportem i montażem, które dotyczą klasycznych ościeżnic stalowych spawanych.

ościeżnice do drzwi
naświetla

naświetla

Świetną metodą doświetlenia hal lub pomieszczeń biurowych są naświetla. Zastosowanie tego typu rozwiązania stanowi najbardziej ekonomiczną metodę doświetlenia wnętrza światłem naturalnym, a przy tym umożliwia dzielenie się nim między pomieszczeniami. Dla architektów naświetla są niepowtarzalną okazją do przedłużenia przestrzeni we wnętrzach. W ofercie BKT-System dostępne są w wielu wariantach.

kierunek ościeżnicy

Ościeżnica lewa to taka, której zawiasy (patrząc od strony, z której zamontowane są drzwi) znajdują się z lewej strony. Ościeżnica prawa to taka, której zawiasy (patrząc od strony, z której są zamontowane drzwi) znajdują się z prawej strony.