BKT System

naświetla

Naświetla

Świetną metodą doświetlenia hal, pomieszczeń biurowych są naświetla. Zastosowanie rozwiązania, jakim jest świetlik nad drzwiami lub z boku stanowi najbardziej ekonomiczną metodę doświetlenia wnętrza światłem naturalnym, a także daje możliwość „dzielenia” się nim między pomieszczeniami. Dla architektów są niepowtarzalną okazją do „przedłużenia” przestrzeni. Naświetla BKT-System wyposażone są w ościeżnice ze stali, drewniane lub MDF na wybranych profilach: UD/N, WUD/N, SK-WUD/N, MDF/N. W ofercie BKT-System dostępne są naświetla drzwiowe w różnych wariantach: górne, boczne a także okalające drzwi – wykonywane są one nie tylko z wysokiej jakości materiałów ale również w różnych rozmiarach co umożliwia ich montaż zarówno przy drzwiach jedno-, jak i dwuskrzydłowych zapewniając maksymalną swobodę aranżacyjną.

naświetla

Naświetla drzwiowe - świetlik nad drzwiami

Naświetla drzwiowe to elementy, które nie zawsze są dobrym rozwiązaniem – niewskazanym jest ich montaż przy drzwiach przeciwpożarowych tj. EI30 lub EI60 lub też w przypadku drzwi dźwiękoszczelnych tj. SILENT oraz FdB. Pomimo wyposażenia naświetli drzwiowych w szyby bezpieczne (znane również jako szyby 3.3.1) te nie są w stanie zapewnić zarówno skutecznej ochrony przed ogniem, jak i izolacyjności akustycznej. Montowana w naświetlach BKT-System szyba bezpieczna zapobiega rozsypaniu się niewielkich odłamków szkła w sytuacji przypadkowego zbicia szyby ale jednocześnie skutecznie utrudnia swoje zniszczenie – naświetla BKT-System, dzięki szybom 3.3.1, spełniają podstawowe normy bezpieczeństwa opóźniające efektywne działanie nieprzygotowanego włamywacza. W związku z powyższym montaż naświetli przy wyborze drzwi przeciwpożarowych lub akustycznych zdecydowanie odradzamy – modelami, które zachowają swoją funkcjonalność a przy tym świetnie będą się prezentować w zestawie z naświetlami są drzwi wewnętrzne tj.: H40, R, F oraz drzwi wodoodporne AQUA.

Drzwi wewnętrzne z naświetleniem

Naświetla drzwiowe wykonywane są w kolorze skrzydła drzwiowego dzięki czemu zapewniają spójne kompozycyjnie i estetyczne wykończenie wnętrz, do których zostaną zaimplementowane. Drzwi wewnętrzne z naświetleniem to rozwiązanie, które pozwala nie tylko na wydajne doświetlenie wnętrza przy wykorzystaniu światła naturalnego, które zdecydowanie uczyni wnętrze przyjemniejszym zapewniając komfortowe warunki do wykonywania codziennych aktywności, ale również na jego optyczne powiększenie. Oferowane przez BKT-System drzwi wewnętrzne z naświetleniem stworzone są z wysokiej jakości materiałów zapewniających długoletnie i bezawaryjne z nich korzystanie oraz wyśmienitą prezencję.

Naświetla górne, drzwi z naświetlem górnym i bocznym czy naświetla boczne?

Naświetla górne mogą występować w wariancie pojedynczym, na szerokość drzwi z ościeżnicą lub łączonym z naświetlem bocznym. Naświetla górne nad drzwiami pozwalają na zachowanie maksimum prywatności zapewniając przy tym dodatkowe źródło doświetlenie wnętrza. Z rozwiązaniem, jakim są naświetla górne, często spotkać się można w przychodniach i placówkach medycznych – nierzadko wykorzystywane są także w przestrzeniach biurowych. Drzwi wewnętrzne z naświetlem górnym służą przede wszystkim zapewnieniu dodatkowego źródła światła – nie sprzyjają one optycznemu powiększeniu powierzchni – jeśli mają temu służyć to koniecznym są naświetla górne z dostawkami bocznymi tworzące wspólnie kompozycję o kształcie litery “L” lub okalającą drzwi. Drzwi z naświetlem górnym i bocznym mogą zostać wykonane w różnych wariantach podobnie jak drzwi z bocznym naświetlem, w których naświetle boczne umieszczone może zostać zarówno po prawej, jak i lewej stronie. Poza jeszcze bardziej efektywnym, niż w przypadku pojedynczego naświetla górnego, doświetleniem powierzchni oraz optycznemu jej powiększeniu naświetla boczne umożliwiają obserwację przestrzeni znajdującej się za, nawet zamkniętymi, drzwiami. Podejmując decyzję o wyborze drzwi z naświetlem – górnym czy też bocznym, kierować się należy przede wszystkim funkcjonalnością tego rozwiązania. Koniecznym jest również określenie zadań tego rozwiązania w wybranej przestrzeni.

naświetle N-G

świetlik nad drzwiami

Naświetle górne w szerokości drzwi

naświetle N-L

Naświetle z lewej strony

naświetle N-P

Naświetle z prawej strony

naświetle N-LPG1

naświetla

Naświetle lewe + prawe + górne pełne

naświetle N-LPG2

naświetla

Naświetle lewe + prawe + górne w szerokości drzwi

naświetle N-LG1

naświetl

Naświetle z lewej strony + górne pełne

naświetle N-PG1

Naświetle z prawej strony + górne pełne

naświetle N-LG2

Naświetle z lewej strony + górne
w szerokości drzwi

naświetle N-PG2

Naświetle z prawej strony + górne w szerokości drzwi


drzwi ze świetlikiem od bkt-system

Drzwi ze świetlikiem (naświetlem drzwiowym) to doskonałe rozwiązanie w pomieszczeniach i placówkach, w których chcemy wprowadzić nieco światła, niekoniecznie pochodzącego z oświetlenia. Drzwi z naświetlem górnym sprawdzą się w nieco węższych korytarzach, gdzie przestrzeń wokół drzwi nie jest zbyt duża. Naświetle górne drzwi rozświetli pomieszczenie ale także powiększy je optycznie co jest ważne np. w biurach czy poczekalniach.

Drzwi wewnętrzne z naświetlem bocznym będą z kolei dobrym wyborem jeśli chcemy wprowadzić do pomieszczenia znacznie więcej światła, a przestrzeń nam na do pozwala. Do wyboru są naświetla z prawej lub lewej strony drzwi. Jeśli chcemy i mamy taką możliwość naświetla drzwiowe możemy zamontować po dwóch stronach drzwi.  Wiele osób decyduje się również na zamontowanie naświetli drzwiowych po bokach oraz nad skrzydłami drzwiowymi. 

Jeśli jednak zastanawiają się Państwo nad wyborem drzwi ze świetlikiem – zachęcamy do kontaktu. Z chęcią pomożemy wybrać rozwiązane idealnie dopasowane do konkretnego pomieszczenia.